Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини

 

Історія регбі в Україні

Після невдалих спроб культивувати регбі в кінці 30-х і 40-х років, овальний м'яч повернувся на стадіони України в 1962-1963 роках, коли на базі студентських спортивних клубів і в спортивних товариства Києва, Дніпропетровська та Одеси були створені перші регбійние команди. 

 

Вже влітку 1963 року команда Київського політехнічного інституту взяла участь у першості ЦР "Буревісник" в мінвод, а одеський "Авангард" - в чемпіонаті ВДФСО профспілок у Тбілісі. У цьому ж році вперше помер силами регбісти Одеси та Дніпропетровська. У 1964 році пройшов у Дніпропетровську перший турнір українських команд, у якому взяли участь регбісти Києва, Дніпропетровська, Одеси та Тбілісі. З 1965 року проводяться щорічні чемпіонати України та першості серед юнаків різних вікових категорій. 

 

У першому чемпіонаті Радянського Союзу в 1968 році взяв участь і чемпіон України київське "Динамо". У наступні роки, аж до 1991 року, коли СРСР розпався, у чемпіонатах СРСР з регбі виступали щорічно 5-6 команд з України (у вищій і першій лігах) і домагалися великих успіхів. 

 

Команда "Авіатор" (Київ) в 1978 році була чемпіоном СРСР, чотири рази рази була другою, тричі завойовувала бронзові медалі. Тричі "Авіатор" володів Кубком СРСР. 

 

Юніори збірної командиУкраіни вигравали Чемпіонат СРСР, двічі були призерами цих змагань. Украінскіке регбісти входили в склади збірних команд Радянського Союзу будь-якого віку. Національна команда СРСР, двічі займала друге місця в чемпіонатах Європи (FIRA - AER), тричі була бронзовим призером. До її складу постійно входило п'ять - сім гравців з регбійних клубів України. 

 

Федерація регбі України була заснована 16-го грудня 1991 року. До цього вона з 1963-го року існувала як складова частина Федерації регбі СРСР. Українські клуби регулярно брали участь у чемпіонатах Радянського Союзу та розіграшах Кубка країни, де займали лідируючі позиції. 

 

Після розпаду СРСР Україна почала виступати на міжнародній арені як самостійну державу. У червні 1992 року Федерація регбі України стала колективним членом FIRA-AER, а в жовтні того ж року IRB. 

 

Починаючи з 1993 року, збірні команди України беруть участь у відбіркових матчах чемпіонату Європи і кваліфікаційних етапах до Кубку світу. 

 

До 2004 року регулярно проходили чемпіонати України у двох лігах - Вищої і перший. А з 2005 року ліг стало три - Суперліга, Вища ліга і перша ліга. В них беруть участь 18 клубів. Постійно проводяться та дитячо-юнацькі змагання в чотирьох вікових групах. Кращі молоді українські регбісти щороку беруть участь в офіційних матчах чемпіонатах Європи в трьох вікових групах, де набираються необхідного міжнародного досвіду. У чемпіонаті Європи срдеі молодіжних команда (U -20) в дивізіоні А Україна посіла шосте місце. 

 

Серйозних успіхів за останні роки досягла збірна України з регбі-7. На чемпіонаті Європи-2002 українські регбісти зайняли шосте місце, а в 2003-му були вже п'ятими. У 2004 році в червні місяці в Києві на високому організаційному рівні пройшов кваліфікаційний етап чемпіонату Європи з регбі-7, який Європейською асоціацією регбі був визнаний кращим серед аналогічних турнірів, які проходили у Франції, Польщі, Хорватії, Росії та Грузії. Ці змагання були відбірковим етапом до фінальної частини Кубку світу-2005 року. 

 

На сьогоднішній день, регбі культивується в АР Крим та десяти областях України - Харківській, Львівській, Одеській, Хмельницькій, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Київській, і природно в Києві. 

 

До складу Федерації регбі України входять 18 клубів. Загальне число що займаються регбістов в країні близько 3500 осіб

 

 

 

 

 

 

 

Історія Львівського регбі

Перші спроби заснування секції регбі при Політехнічному Інституті були після фестивалю в Москві в 1957 році, але безрезультатно. 

 

1963. Рік заснування львівського регбі. Головна заслуга належить завідувачу кафедри фізичного виховання Львівського державного університету ім. І.Франка Івану Костянтиновичу Попеску. Ось, що згадує колишній гравець, а пізніше тренер львівських команд „Спартак”, „Політехнік”, „Будівельник” та „Сокіл” Володимир Бальмич, якому тоді було 17 років: ”Якось випадково мої друзі побачили оголошення про те, що організовується група ентузіастів гри в регбі при університеті ім. І. Франко". Зібравши хлопців з Погулянки, Личакова, Пасічної утворилась перша львівська команда „Спартак”. Тренування проходили на стадіоні Інституту фізкультури на вул. Личаківській. Так як регбі в ці часи тільки засновувалось, то ніяких чемпіонатів, першостей ще не було. Ігри проходили в тренувальному режимі з перечитуванням правил гри.

 

1965. З цього року починається спочатку республіканська, а з часом всесоюзна мандрівка львівських команд. Організована команда в медичному інституті та створені Д. Волжаніним команди „Динамо” та „Політехнік”. 

Завдяки голові всесоюзної секції регбі Юрію Дайнеці, що допомагав розвивати регбі у Радянському Союзі, вперше у Львові проведено турнір трьох міст, який дав поштовх для розвитку львівського регбі.

У чемпіонаті України приймає участь 8 команд. Шосте місце займає ”Спартак” (Львів); 

 

1966. Регбі розвивається в Політехнічному інституті, інститутi фізичної культури та медичному інституті, де тренером команди став відомий спортивно-медичний спеціаліст Ярослав Тягнибок. В першості ДСТ „Буревісник” приймає участь „Політехнік” (Львів).

 

1968. В першості ДСТ „Буревісник” команда „Політехнік” (Львів) посідає третє місце. Вперше у Львові проводиться Республіканський турнір трьох команд до 50-річчя ВЛКСМ (пізніше назву турніру змінено на „Карпатську осінь”).

 

1969. Всесоюзна першість ВР ДСТ „Динамо”. Львів. Стадіон „Динамо”. Підсумкові місця: 4. Львів. 

 

1970. VI Чемпіонат УРСР. Фінальний турнір проведено 23 - 28 червня у Львові на стадіоні „Динамо”. Підсумкові місця: 1. „Спартак” (Київ); 2. „Динамо” (Київ); 3. СК „Дніпро” (Київ); 4. „Динамо” (Львів); 5. „Буревісник” (Одеса); 6. „Локомотив” (Харків).

 

1973. На початку року команда СК „Сокіл” з метою фінансової підтримки переходить до СК „Берізка” спортивного товариства „Спартак”. В кінці року найсильніші команди Львова („Сокіл”, „Динамо”, „Політехнік”) об’єднались у команду СК „Будівельник” (директор Д. Волжанін) при спортивному товаристві „Авангард”.

 

1975. Х Чемпіонат УРСР. Львів. Стадіон „Динамо”. Участь приймають 8 команд. Фінальні підсумкові місця: 1. „Політехнік” (Київ); 2. „Будівельник” (Львів). Львівська команда вперше стає призером УРСР та здобуває право на перехідний турнір за участь в першій лізі чемпіонату СРСР.

VIII Всесоюзний турнір „Карпатська осінь” на приз газети „Ленінська молодь”, 17-23 жовтня, Львів. Стадіони „Динамо”, „Прогрес”. Приймають участь 6 команд. 1.„Будівельник”, 2.„Хімки” (Mосковська область), 3.„Балтика” (Рига). Вперше за десять років Львів представлений в чемпіонаті СРСР з регбі.

 

1976. Х Чемпіонат СРСР. 1ліга. Участь бере 10 команд, дев’яте місце займає „Будівельник”(Львів). 

 

1980. Відбувся перехідний турнір за вихід у вищу лігу (6 путівок).Серед 8 команд ”Сокіл” (Львів) займає шосте місце з правом представляти Львів серед учасників чемпіонату СРСР у вищій лізі.

 

Найближчі змагання

    28 квітня 2012 Турнір на Острові Сюр-ла-Сорг Прованс (Франція)
^