Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини
Спілка Ветеранів Регбі Львівщини

Кубок знову у Львові 8 Розігриш Кубка Холека м.Оломоуц (Чехія) 24-25.09.2010

Ми вже втретє приймаємо участь в найпрестижнішому Европейському турнірі серед ветеранів регбі. Це вже досвід. Тим більше ми готувались цілий рік не зважаючи на пору року чи погоду.Перший матч цього сезону ми провели 28 лютого в м.Тернополі проти місцевої команди вищої ліги. Незважаючи на ненайкращий стан газону ми побачили всіх 32 гравці в ділі. Гра була рівною, ми домінували лінією нападу, господарі досягали результату за рахунок швидкості молодих гравців лінії захисту. Ми побачили що півзахист та захист необходно підсилити.

Вже на перший серйозний турнір 2010р. ми запросили трьох сильних гравців з Києва. В півзахист Донця Ігора, в захист Ігнатенка Сергія в 3-ю лінію нападу Корольова Бориса. В кожного з них Великий досвід ігр за провідні Київські клуби та Національну збірну.

Мобілізувавши всіх гравців „Сивих левів”, а це 42 чоловіки, ми з групою підтримки 20 чоловік, вирушили 7 квітня до Французького Марселя. В цікавому, у всіх відношеннях турнірі, ми посідаємо 1 місця у двох вікових категоріях- до 50 років та старше 50 років. Зміцнюється колектив, покращується гра, набуваємо досвіду та впевненості в собі.

Продовжуємо підготовку до Кубка Холека у Львові. Кожен тиждень тренувальні ігри з молодою командою 1 ліги- „Батярами”. Вчимо дебютантів, ділимось досвідом, набираємо фізичних кондицій. Але тренувальні та офіційні матчі- це зовсім інща мотивація.

Ми запрошуємо до Львова команду ветеранів з Польського міста Седльце, та тільки сформовану команду ветеранів з Києва – Арго стар. З назви зрозуміло, що це 5 разові Чемпіони України.Але не просто колишнім гравцям відкинути всі справи та знову повернутись на поле. Формат ветеранського регбі передбачає всі необхідні компоненти гри що й у Чемпіонаті України. Необхідна хороша, відповідно до віку, фізична підготовка, майстернісь, зіграність.Але найголовніше це колектив. Тільки ради колективу можна залишити сімейні та професійні справи на другий план та віддатися улюбленій грі заради перемоги та тим ємоціям які приносить колективний успіх. Ці ємоції довго допомогають в житті, їх ніде не купиш. Забуваються повсякденні проблеми і здається що ми знову безтурботні молоді хлопці.

15 травня ми проводимо „Кубок Лева”. Розпочинаємо турнір, на стадіоні „Юність”, важким матчем з „Арго стар”. В дебюті матчу допускаємо помилку та пропускаємо спробу. Вирівнявши гру ми так і не зуміли в першому таймі зрівняти рахунок.Але в другому таймі все стало на місця. За рахунок зіграності на більшої кількості замін ми виграли 12-5.

Матч з Польськими ветеранами мав інтригу лише в першому таймі.Ми впевнено перемогли 19 – 0. Ігрова практика та досвід , набуті в турнірі всім на користь.

Літній спокій був потривожений ювілейним турніром в Польському місті Люблін, де місцевій регбійний клуб „Будовляни”, святкував своє 35 річчя.Привітати ювілярв приїхали давні друзі- Польська команда з м.Седліце , та дві команди з України- Одесити, команда „Одеське братство” та „Сиві Леви” зі Львова.

Ми розпочали турнір толерантно. В матчі з ювілярами нічия 5 – 5.Гра була цікава .

Далі ми виясняли стосунки з Одеситами. Команда суперників доволі молода, відчуваеться досвід та високий рівень майстерності. Гра напружена. Ми обмінялись спробами та влучно пробили реалізацію під гострим кутом. Перемога 7 – 5. 

Гра з командою м.Седліце протікала по аналогічному сценарію як і у Львові. Результат теж аналогічний.

Літні відпуски нам не вдалося провести разом усією командою. В Болгарію, де чудові умови для відпочинку та тренувань виїхала невелика група в кількості 15 чоловік.Але форму підтримували та готовились до майбутніх баталій.

Післі відпусток нам вкрай необхідно зіграти серйозний матч, який би мобілізував команду та дав змогу проаналізувати готовність команди до Кубка Холека. Ми вирушаємо до Києва на запрошення „Арго стар”.Господарі залучили до гри майже 30 чоловік. Де хто з них і досі грає в київських клубах.. Це була цікава зустріч давніх друзів. Багато з нас не бачились десятки років.Багато приємних ємоцій, але на спогади нема часу. Виходимо на поле і розпочинається чоловіча гра, на серйозному рівні. Ми змогли подивитись готовність всіх гравців що знаходимись на стадіоні. Майже рівна гра, ми поступились господарям одним очком. Досягли поставлених задач, побачили всіх в ділі.

Далі був цікавий третій тайм. Масса спогадів, ємоції від гри, приємна дружня атмосфера. Ради таких ємоцій і існує ветеранське регбі.

Вирішуємо оргпитання по укомплектації команди на Кубок Холека, запрошуємо в команду київських друзів Павленко Андрія та Бражко Павла. Вже готові до бою Донець Ігор та Ігнатенко Сергій. На жаль із- за травми не їде з нами Борис Корольов. Але їдуть майже всі інші Сиві Леви.

Все готово. 24-25 вересня на чудовома стадіоні „Локомотив” в Чешському Оломоуці відбувається 8 розігриш Кубка Холека.

Це вже 8- й турнір, і він завжди проводився в зручний час, червень. Вже розпочинається сезон відпусток і на турнір приїзджає по 12 – 16 команд з усієї Европи. В Оломоуц приїхало лише 6 команд. Турнір проводиться в 2 дні. Перший день по коловій системі ми граємо по 5 ігр. Найважче, за словами капітана команди Валерія Рязанова, налаштувати команду на слідуючий матч, хочеться відпочити, але кожен наступний матч ще важчий. Суперники ще міцніші. Ми доволі впевнено переграли трьох суперників з Німеччини та Чехії.Четвертий матч з земляками з Одеси.Досвід наших ветеранів взяв гору. Ми занесли одну спробу та виграли матч.

Останній матч першого дня ми граємо з давніми суперниками- ветеранами з Праги. У багатьох досвід виступів за провідні чеські клуби, ряд гравців і досі грають в командах майстрів.Господарям, традиційно і стіни допомагають. А тут ще й арбітр вирішив посприяти. Це не сприяло чесній грі. Гра вийшла з під контролю, всплеск негативних ємоцій, сутички. Гру було зупинено за рахунку 1 – 2 ( по кількості спроб, реалізації не пробивались з метою єкономії часу на гру) . Ми поступились господарям.

Наступного дня організатори вибачились за помилки арбітра, некоректність деяких гравців команди з Праги,та націлили команди на спортивну боротьбу без зайвих ємоцій. Турнір знову перейшов в русло спортивного змагання як і личить ветеранським матчам. Дуже не просто найти мотивацію і вийти на поле після дуже важких 5 матчів. Приїхали пограти в задоволення, а приходиться змушувати себе через втому та біль виходити, травми, виходити на поле та вести безкомпромісну боротьбу.Особливо коли тобі вже за 45 , а багатьом далеко за 50 років.Найстаршому гравцеві – Валентину Гавловському – 65 років.Читачі мабуть думають- що там складного в ветеранських змаганнях. Але це повноцінні матчі з повним набором технічних та тактичних прийомів, і непідготовленим людям там дуже важко вписатися в гру команди та великий ризик важких травм. Але в нас є ціль- повторно виграти красень Кубок Георга Холека.

В півфіналі ми знову зустрічаємось з командою Одеського регбійного братства. Знову бекомпромісна гра. Мабуть у нас залишилось більше сил та бажання, ми перемогли Одеситів

На слідуючі матчі ми допомогаємо один одному. Ми підсилюємо лінію нападу Одеситів в матчі за третє місце. Одесити допомогають нам в лінії захисту. Це дозволяється в ветерансь- ких змаганнях. Нажаль Одесити не змогли подолати молоду та сильну команду- збірну Моравії. Поступились однією спробою. Але амбітні хлопці, з таким досвідом турнірної боротьби, на наступному розиграші будуть мати всі шанси на перемогу.

„Сиві леви” в фіналі знову зустрічаються з командою м Праги.Ми постарались не допускати випадковості, та зайвих ємоцій. Все націлено на командну гру, всі працюють на успіх. 2 хвилина матчу- Василь Щирба починає атаку з середини поля по лівому флангу з позиції лівого уса.Пройшовши 20 метрів встигає віддати пас крайньому ? - Володимиру Поплавському. Через кілька кроків, взявши на себе захисника суперників, Володя віддає чудовий пас швидкісному Адаму Косінському (він грав за команду „Будовляни” з м.Лодзь Полша) .Чудовий прорив, з суперником на спині, Адам влітає в заліковку суперника. На 4 хвилині, не витримавши напору „Сиви левів” , господарі капітулюють вдруге. На 6 хвилині матчу ми допускаємо прикру помилку, та пропускаюємо спробу. Далі ми помилок не допускаємо. Домінуючи на полі до останньої хвилини, ми доводимо матч до логічного завершення- перемога. Радість, маса ємоцій, дружні вітання. Це результат багатомісячної праці колективу „Сивих левів” під керівництвом незмінного тренера Мацюка Валерія. В нас є боєздатний колектив, є чудові гравці є ідея та бажання бути разом та перемагати. Команда суперника та їх тренер подякували нам за коректну , змістовну та красиву гру.

Найбільша наша перемога- це перемога над собою. В поважному віці заставити себе повноцінно тренуватись.Відірватись від дивана. Переступити через всі побутові проблеми. За свої кошти єкіпіруватись, оплатити аренду спортспоруд. Всі видатки по участі в турнірах кожен оплачує сам зі своєї кишені. Деяким гравцям допомогають наші меценати- Олег Гринів, Петро Адамик ,Микола Куйбіда, Ігор Ліхіцкий. Як приємно відчути себе частинкою сильного колективу. Дуже приємно вдруге, одержати Кубок Георга Холіка з рук його дружини, одержати масу привітань від друзів – суперників.

Ми попрощались з учасниками турніру з упевненістю, що знову зустрінемось наступного року у м.Греноблі (Франція) та поборимось за третю поспіль перемогу в 9 Розигаші Кубка Холека.

Попереду в команди „Сиві Леви” урочиста подія- 70 річний ювілей Ігора Степановича Калимона, аматора і одного із фундаторів Львівського регбі.

Спортивну програму 2010 року ми завершимо в Варшаві. Нас запросила на матч – відповідь команда „Жаби”,яка обєднує всіх іноземців що працюють в Варшаві. Команда молода, цікава Це вихованці різних світових шкіл регбі від Великобританії – до Нової Зеландії. Буде цікава насичена програма.

Підсумки сезону ми , традиційно, підведемо 25 грудня. Всі гравці, разом з дружинами будуть на святі.Ми згадаємо шлях ,пройдений командою в 2010 році.Намітимо плани на наступний рік.

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

 

Вересень 2010 8 розіграш Європейського Кубку „Георг Холек” в м. Оломоуц (Чехія)

Найближчі змагання

    28 квітня 2012 Турнір на Острові Сюр-ла-Сорг Прованс (Франція)
^